Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kamila1947 


Oblíbená alba

Alba, která má kamila1947 v oblíbených

reklama

75 fotek, ve středu, 22 zobrazení, 41 komentářů | krajina, příroda
Vráž u Berouna - Svatý Jan pod Skalou - Hostim - lom Alkazar - Srbsko - Bubovické vodopády - Karlštejn (17 km)

Původně jsem jen chtěla na půl dne vypadnout ze situace, kdy v celé ulici vypnuli elektřinu a já nemohla ani pracovat ani si zatopit. Ale pak jsem trasu nastavovala a ještě nastavovala - a nakonec z toho byl docela pěkný výlet. Čekala mě dvě pěkná překvapení - to první bylo, že se už i mezi sněhem klubou kvetoucí podléšky, a tomu druhému porozumí ti, kdo znají Srbsko a už tu alespoň pár měsíců nebyli.

Převážná část výletu vedla národní přírodní rezervací Karlštejn v CHKO Český kras. To je velice hezký kraj, převážně lesnaté území s výrazně členitým povrchem utvářeným údolími potoků Budňanského, Bubovického a Loděnického. Rezervace má velký geologický význam, který reprezentují geologické profily, přírodní nebo lomové, dále podzemní i povrchové krasové jevy. Obrovskou biotopovou rozmanitost zde podmiňuje samotná členitost povrchu i vápencové podloží. Stala se útočištěm mnoha chráněných rostlin, živočichů i hub.

Mapka pro orientaci: https://mapy.cz/s/2uejn
100 fotek, včera, 22 zobrazení, 2 komentáře
Ve čtvrtek jsme po dvou letech šli opět do Houslí. Z autobusu 160 jsme vystoupili v Lysolajích, které byly k Praze připojeny v roce 1968. V parku Kaménka jsou sochy z hořického pískovce, některé tu zůstaly po každoročních sympoziích, I. se konalo v roce 2014. Pokračovali jsme do Houslí, což je rokle vyhloubená v pískovcích vodní erozí, od roku 1982 je to přírodní památka. Z Lysolají jsme šli do Nebušic přes les Hlásek. Vedl RNDr. Štulc, bylo nás 31, ušli jsme 8 km, foto Jarka
100 fotek, v pondělí, 113 zobrazení, 11 komentářů
Svatý Josef s tváří milou, končí zimu s plnou silou. Na sv. Josefa většinou padá sníh, ale nikdy takhle nemrzlo jako letos - každoročně chodíme na výstavu Předjaří v Královské zahradě, letos to byl VI. ročník, a tak jsme se tam vypravili i tentokrát. Šli jsme od metra Vltavská přes Letenské a Chotkovy sady na Hrad, tam byl po prohlídce výstavy rozchod a každý pokračoval kam chtěl. Vedla Hela, bylo nás 32, z Vltavské přes Hrad na Klárov to bylo 6,5 km. foto Jarka
66 fotek, minulý čtvrtek, 41 zobrazení, 11 komentářů | cestování, krajina, příroda
42 fotek, minulou sobotu, 33 zobrazení, 7 komentářů | dokumenty, města
64 fotek, tento týden, 24 zobrazení, 8 komentářů | dokumenty, krajina, příroda
50 fotek, včera, 33 zobrazení, 2 komentáře | cestování, krajina, příroda
18 fotek, ve středu, 13 zobrazení, 13 komentářů | architektura, krajina, kultura, města
Byla jsem ráda, že se mi naskytla příležitost vidět faksimile Codexu Gigas na vlastní oči. Za třicetileté války nám jej ukradli Švédi a originál je u nich. Celek má přes 600 stran, švédská vláda jich dovolila zkopírovat 200, včetně té nejpopulárnější – s vyobrazením ďábla, kvůli které se knize říká Ďáblova bible.
Zbytek byla procházka na autobus.
58 fotek, v úterý, 11 zobrazení, 8 komentářů | cestování, krajina, města, vesnice
Plnění záznamníku OTO Brněnské kolo. 1. přechod přes Špilberk (2 km) https://mapy.cz/s/2tWFb + 2. přesun autobusem do Ořechova a ,,bloudění po obci" (5,1 km) https://mapy.cz/s/2tWFA + 3. přesun MHD do Šlapanic a 10 km vycházka přes Mohylu míru do obce Hostěrádky - Rešov https://mapy.cz/s/2tWGH
87 fotek, v úterý, 18 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda
Dotuha akce
143 fotek, minulý týden, 23 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina, příroda, rodina-přátelé, země
Blansko-Ostrov u Macochy-BenešovJaroměřice u Jevíčka 47 km
Se starobrněnskou mládeží jsme se vydali již na 2. ročník pěší postní pouti na Kalvárii v Jaroměřicích u Jevíčka. Ačkoli spolustu poutníků onemocnělo, zbyli jsme 3 stateční doprovodem. :) Minulý rok touto dobou bylo jaro, ale to jsme nemohli tušit.
83 fotek, minulou sobotu, 17 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, rodina-přátelé
S Lenčou a Mončou vyrážíme brzy ráno do Jizerek, kde máme v plánu vrch Holubník (1071m). Sněhu dost, počasí hodně mrazivé a na vršcích hodně větrné, ale jinak to docela vyšlo. Našlapali jsme po Jizerkách 14km na sněžnicích a nekolikrát i cestou necestou.
41 fotek, minulý čtvrtek, 66 zobrazení, 108 komentářů | krajina, příroda
Dobříňský háj nedaleko Roudnice nad Labem je vyhlášen jako chráněné území - přírodní památka. V předjaří tu rozkvétají spousty sněženek a už jsem si nějak zvykla sem každý rok zavítat. Letos jsem se bála, že jejich květy pomrznou, ale nestalo se. Jen byl jejich porost řidší než v jiných letech.
94 fotek, minulý týden, 49 zobrazení, 3 komentáře | cestování, krajina, příroda, rodina-přátelé, sport
Krušné hory na běžkách v okolí Klínovce s partou vodáků z Ústí nad Orlicí a České Třebové

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.