Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kamila1947 


Oblíbená alba

Alba, která má kamila1947 v oblíbených

reklama

96 fotek, 15.1.2017, 17 zobrazení, přidat komentář
S dámským klubem PPP v počtu 8 členek jsme navštívily Pustevny. Nahoru za námi přijel i Pepa Ježek (Zuzka byla v Itálii). Počasí nám celkem vyšlo, slibované sluníčko sice nesvítilo, ale v porovnání s dneškem (sníh a silný vítr i u nás na Hané) super.
93 fotek, 17.9.2017, 18 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina
S cestovkou Inter Zbiroh opět ve světě :-)
Cestovali jsme nejen autobusem, ale i lodí. Do italské Ancony jsme dorazili podle plánu, ale čekání na nalodění se protáhlo na 3 hodiny. Kajuty byly akorát na přespání, bohužel bez okýnka. Ráno jsme se z paluby kochali výhledem na hornatou Albánii, ostrov Korfu a vylodili jsme se v řeckém přístavu Igumenitsa.
Z Igumenitsy jsme se vydali na východ do vnitrozemí hornatého Řecka. První zastávkou byly kláštery Meteora. Na vrcholcích skalních věží dosahujících až 400 metrů začaly ve 14. století vznikat první kláštery. V 16. století tu stálo již 24 klášterů. Dnes bydlí mniši pouze v 6 z nich. Dřív žili mniši v klášterech bez přístupové cesty, pokud chtěli klášter opustit, spouštěli se v koši nebo v síti na laně, dnes jsou ke klášterům vytesány schody. Návštívili jsme jeden z nich, ale bylo nutností mít vhodné oblečení – všichni zahalená ramena, ženy sukně a muži dlouhé kalhoty. Po přejezdu jsme nocovali v pěkném hotýlku přímo u moře, kam většina z nás ráda po dlouhé cestě skočila.
54 fotek, 22.7.2017, 10 zobrazení, 2 komentáře
Výprava do Železných hor, do oblasti, kterou si oblíbili malíři Antonín Chittussi a Antonín Slavíček. V oboře pod žlebským zámkem jsme nejdřív chtěli pozorovat bílé jeleny, ti se však před námi skryli v nedalekém lesíku, ale ostatní zvířátka pěkně pozovala :-) Pod zámeckým parkem jsme vyrazili po červené TZ podél říčky Doubravy do Ronova nad Doubravou a pak tzv. Chittussiho údolím do Třemošnice. Na nedalekou zříceninu hradu Lichnice nezbyl kvůli průtrži mračen čas. Tak někdy příště.
108 fotek, 18.9.2017, 29 zobrazení, 2 komentáře | architektura, cestování, krajina
Další den našeho poznávání Řecka začal u památníku v Thermopylech, na místě slavné bitvy, kde byl po zradě zabit Peršany král Leonidas s 300 Sparťany.
Pokračovali jsme do Delf – místa slavné věštírny a Apollonovy svatyně. Celý areál se nachází v blízkosti stejnojmenného městečka, leží na několika terasách v nadmořské výšce kolem šesti set metrů v pohoří Parnas. Staří Řekové považovali Delfy za pupek světa. K tomu se váže báje:
Když Zeus hledal střed světa, vypustil dva stejně rychlé orly z opačných břehů Oceánu a místo, kde se setkali – hledaný střed Země – bylo právě v Delfách. Aby nezapomněl, označil jej kamenem pojmenovaným omfalos – pupek.
Kamenný delfský pupek jsme si prohlédli v místním muzeu. V jednotlivých sálech muzea jsou rozmístěny památky z konce 6. a začátku 8. století před naším letopočtem. Trošku mladší bylo mramorové sousoší Kleobia a Bitóna, sloup se třemi tanečnicemi a nejúžasnější byla bronzová socha usmívající se vozataje.
Po prohlídce muzea jsme vstoupili Svatou cestou do archeologického areálu. Centrem starověkých Delf byl Apollónův chrám, odkud věštila Pýthie a tak určovala chod antických dějin. V rozmezí 300 let tu byly postupně zbudovány tři chrámové stavby, poslední z nich kolem poloviny 4. století před naším letopočtem. Několik povalených sloupů bylo v nové době opět vztyčeno, takže se dnes pěkně vypínají pod pohořím. Zajímavé bylo dobře dochované divadlo ze 4.století před naším letopočtem. Od něj byl nádherný výhled dolů.
74 fotek, minulou neděli, 28 zobrazení, 3 komentáře | cestování, krajina, města, příroda
125 fotek, minulou neděli, 23 zobrazení, přidat komentář | krajina, kultura, města, příroda
Dnešní den jsme využili k návštěve Miroslavského zámku, kde dnes končí výstava pohlednic Josefa Lady. Od roku 2015 je na zámku vystavena Slovanská epopej jako velkoformátové puzzle ze 163 000 dílků, dále je tu expozice miroslavského rodáka Pavla Krbálka, akademického sochaře, malíře a šperkaře. Prošli jsme si naučnou stezku Miroslavké kopce a krásný den zakončili sladkou tečkou v místní cukrárně. Ušli jsme necelých 8 km.
85 fotek, minulou neděli, 60 zobrazení, 9 komentářů | kultura, města, příroda
Miroslavský zámek se po létech chátrání probouzí k životu. Je otevřený celý rok a láká návštěvníky na zajímavé výstavy. A když se k tomu přidá procházka po blízkých Miroslavských kopcích, je z toho 7 km a pěkný nedělní výlet s kulturní vložkou :-)http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=230011
73 fotek, včera, 58 zobrazení, 5 komentářů | krajina, příroda, sport
První letošní běžeckou výpravu jsem naplánoval do oblíbeného lyžařského střediska Na Paprsku, na rozhraní Rychlebských hor, Hrubého Jeseníka a Králického Sněžníku. 20 km trasa: Ostružná - větrné elektrárny- Pod Stráží - U líp - Ostružník - Pod Hřebeňákem - Císařská Bouda - Kuncův chodník - Rampa - Trkač - Palaš - tur.chata Paprsek - Trkač - Rampa - Císařská bouda - Černý potok - Nad Petříkovem - Petříkov okraj - Ramzová. Účast 13 PPP.
62 fotek, 6.1.2018, 502 zobrazení, 59 komentářů | lidé, sport
Otužilci na Labi v Pardubicích, 47. ročník, Memoriál MUDr. Jaroslava Danielky 6. ledna 2018.
PF 2018  16 | rehaak
1 fotka, 4.7.2015, 66 zobrazení, 23 komentářů
40 fotek, 26.12.2017, 83 zobrazení, 91 komentářů | architektura, koníčky, lidé, oslavy
Na Štěpána do Chrudimi na vánoční koncert souboru Salvátor. V chrámu Nanebevzetí Panny Marie pod obrazem Salvátora.
97 fotek, 17.12.2017, 208 zobrazení, 95 komentářů | architektura, kultura, oslavy, jídlo
Nedělní výlet do skanzenu v Kouřimi a muzea v Kolíně.
103 fotek, prosinec 2017, 143 zobrazení, 65 komentářů | práce
Výstava prezentuje v časovém rozmezí asi 65 let od založení první továrny na elektrospotřebiče v Hlinsku nejen samotné výrobky, ale i proces jejich vzniku, a konečně nezaměnitelný vizuální styl, který provázel jejich propagaci. Propojuje se zde nové dílčí zaměření VČG na design a dlouhodobé sledování historie designu československých elektrospotřebičů v Národním technickém muzeu s připravovanou akvizicí unikátních fondů z bývalého podnikového muzea a archivu ETA a.s. do obou institucí.
113 fotek, minulou neděli, 45 zobrazení,
Zimní vycházka 14.1.2018 Počasí Zataženo/Oblačno/Polojasno
86 fotek, minulý týden, 22 zobrazení, přidat komentář
89 fotek, duben 2010, 15 zobrazení, 1 komentář | krajina, příroda
Jetřichovec, údolí říčky Trnavy, Malá Černá, Salačova Lhota a Velká Chyška.
Vycházka se koná v době, kdy je to asi týden, co spadlo polské letadlo s presidentem Kačinským, a v době, kdy se Evropou nese popel z vybuchlé islandské sopky a kvůli tomu je zastaven provoz letišť. Informaci uvádím pouze jako zajímavost - samozřejmě cestou nepotkávám nic neobvyklého.
80 fotek, minulý čtvrtek, 40 zobrazení, 3 komentáře
V zimě při nejistém počasí je lepší chodit v dosahu MHD, v Praze je hodně míst, která ještě neznáme. Ve čtvrtek jsme se vydali na Dobešku, pak dolů kolem Branických skal a z Braníka tramvají do Modřan. Modřanskou roklí jsme došli do Libuše. Vedl RNDr. Štulc, bylo nás 23, ušli jsme 6 km, foto Jarka
52 fotek, minulé pondělí, 96 zobrazení, 9 komentářů
Od metra Nádraží Holešovice jsme šli do Stromovky a kolem Místodržitelského letohrádku na Letnou a dál do Chotkových sadů. Kdo měl čas a sílu, pokračoval dál. (Odpoledne byla v CAPu přednáška o Vysokých Tatrách). Vedla Hela, bylo nás 35, do Chotkových sadů to bylo 5 km, foto Jarka
34 fotek, 5.9.2017, 349 zobrazení, 239 komentářů | krajina, příroda
malý stožec je považován za nejdivočejší vrchol lužických hor a díky své špatné dostupnosti a krásným výhledům ho znalci označují za nejkrásnější kopec v celém pohoří...